Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Devil X

In jos 
AutorMesaj
Phitropie
Admin
Admin
Phitropie


Numarul mesajelor : 95
Varsta : 33
Localisation : The Last Show
Data de inscriere : 13/06/2007

Devil X Empty
MesajSubiect: Devil X   Devil X EmptyDum Sept 09, 2007 5:14 pm

Devil X

Titlu:Devil X
Gen:dark
Precizari:in limba romana
Rezumat:este vorba despre o fata care incepe sa primeasca scrisori ciudate
Stadiu:in lucru


Capitolul I-Scrisoarea
Deja incepuse sa picure.Cu toate ca era mijlocul verii,o ploaie se porinse tocmai azi.Si dupa cum se vedea pe cer,avea sa devina si mai rea.
Nezumi,o fata de numai 13 ani,cu parul movaliu si cu suvite negre, alerga prin ploaie,grabindu-se inspre casa.
Imediat ce ajunse in fata blocului deschise repede usa si intra inauntru.Desi se astepta ca in holul blocului sa fie mai cald ca afara,parca intrase intr-un congelator.In timp ce tremura toata astepta sa vina liftul.Dar,desi apasase pe buton de cel putin 10 ori,acesta nu veni.
,,Probabil a uitat cineva sa inchida usa sus…sau poate este stricat…”se gandi Nezumi,apoi se indrepta inspre scari,desi nu avea nici cel mai mic chef sa urce inghetata pana la etajul zece.Un zgomot familiar insa o opri,chiar dupa ce puse piciorul pe prima treapta.Liftul ajunse la parter cu zgomotul sau obisnuit.Uimita dar in acelasi timp usurata,Nezumi se indrepta inspre lift,deschise usa si intra inauntru.Liftul incepu sa urce.Nezumi rasufla usurata si se rezema de usa.In clipa urmatoare,becul din lift incepu sa palpaie pana cand se stinse complet.Liftul incepu sa se miste in stanga si in dreapta,apoi se opri.Speriata,Nezumi cauta disperata telefonul mobil in buzunar.
,,Oh..nu!Nu l-am luat cu mine….”
Incerca sa deschida usile,dar nu reusi.Simtea cum se face tot mai cald.Ce putea sa faca….chiar daca ar fi inceput sa tipe,nimeni nu o va auzi.Imediat ce incerca sa apese pe unul dintre butoane,mana incepu sa o usture.Uimita,se uita la mana ei.Pe palma avea un semn ciudat,negru ce reprezenta o semiluna suprapusa peste o cruce.Lumina palpai din nou,se aprinse,si liftul continua sa urce.
A doua zi,isi bandajase mana ca san u i-se vada semnul cel ciudat.Desi incercase sa il stearga cu tot ce ii trecuse prin minte,totul a fost in zadar.Trebuia sa plece la spital sa isi viziteze sora mai mica care trebuia sa stea in spital cel putin o luna,in urma unui accident nefericit.
Ajungand la parter,observa ca avea o scrisoare.Amintindu-si insa ca era in intarziere,o lua repede din cutie si pleca inspre spital cu un buchet frumos de trandafiri albi in mana.
Surioara ei,statea ca de obicei in pat,iar pe fata i-se citea o expresie trista,posomorata si plictisita.Nazumi ii puse florile pe genunchi si o imbratisa.Fetita se uita un pic la ea,dupa care se elibera din bratele ei si o intreba:
-Nazumi..cat va trebui sa mai stau aici?Mi-e dor de tine si de mama…chiar si de colegi de la scoala…aici imi dau mereu medicamente si o mancare care nu imi place….mi-e frica…
Nazumi isi aminti despre intamplarea din lift.Si ei ii fusese foarte frica atunci.Dar surioara ei parea foarte speriata.Oftand,se aseza langa ea,pe pat si ii spuse:
-Curand vei putea sa te intorci acasa..iti promit…nu ai de ce sa iti fie frica…crede-ma,Kanae!
-Asa ai spus si acum o saptamana….nu vreau sa mai stau aici…sunt prea singura…in timp ce voi va distrati,eu iau medicamente!
-Si noua ne este dor de tine….Kanae..dar nu avem ce face!
Pe obrazul lui Kanae isi facu loc o lacrima care incepu sa i-se rostogoleasca pe obraz.Nazumi ii sterse lacrima,apoi o imbratisa si mai strans,si o saruta pe frunte.
Ajungand acasa,inca cu gandul la Kanae,hotara sa vada ce era cu scrisoarea aceea.Dupa ce se uita un pic la ea,incepu sa cerceteze uimita de mai multe ori plicul alb.Nu avea scris nici un destinatar,si nici un expeditor….
,,Dar..dar..cum a ajuns aici daca nu are scris destinatarul si expeditorul???”
Nazumi deschise incet plicul,si scoase foaia mototolita.Inca surprinsa,incepu sa citeasca:

Fiica a Stapanului Intunecat.Te rog,nu ocoli cuvintele mele.Viitorul tau ar putea depinde de ele.Cu o ora mai tarziu decat trebuie…asa totul va merge.De la punctual cand totul se termina si totul incepe,cu o ora mai in spate trebuie sa mergi.Daca aceasta regula nu o respecti,va trebui sa platesti.

Nazumi mai citi scrisoarea de cateva ori.Nu intelegea nimic.Absolut nimic.La ce se referea?Si cine a trimis-o?De ce a trimis-o.Nu avea cum sa fie o farsa,deoarece oricine ari fi trimis-o nu putea sa i-o dea fara sa scrie expeditorul sau destinatarul.Atunci…ce era?

Nazumi
https://2img.net/h/i168.photobucket.com/albums/u187/xXSeanzy14Xx/_23itcfc-3.jpg

Kanae
https://2img.net/h/i203.photobucket.com/albums/aa237/natsgreentea/Anime/0-3.jpg

...:::Astept pareri si critici:::...
Sus In jos
 
Devil X
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Cafenea :: Fan stuff :: Fan fiction-
Mergi direct la: