Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Death Note

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
Phitropie
Admin
Admin
Phitropie


Numarul mesajelor : 95
Varsta : 33
Localisation : The Last Show
Data de inscriere : 13/06/2007

Death Note Empty
MesajSubiect: Death Note   Death Note EmptyDum Apr 27, 2008 5:09 pm

Acest anime as putea spune sincer ca este chiar genial.Deja ma saturasem sa vad numai animeuri fantastice,cu tot felul de chestii imposibile,supranaturale si magie...iar Death Note il consider animeul prefect pentru mine.Are extrem de multa logica si imi place asta foarte mult deoarece nu e totul bazat pe actiune si stupizenii din astea cum e in alte animeuri.
Grafica este superba si imi place extrem de mult cum sunt realizate personajele.Este un stil unic si imi place foarte mult...plus ca imi plac animeurile in genul Shonen,mai mult decat cele Shoujo.
Coloana sonora,ce sa mai spun.Este minunata.In special openingurile si endingurile,in special primele.Sunt de la Nightmare si au fost primele mele melodii (exceptand LivEvil) si imi plac extrem de mult pentru ca sunt printre cele mai bune de la ei,si nu mi-a trecut nici acum obsesia.Celelalte au fost de la Maximum the Harmone si trebuie sa recunosc ca mi-au placut si acestea dar nu mai mult decat primele...au fost destul de bune desi se tipa cam mult in ele ceea ce e un pic cam deranjant(cel putin pentru mine).
Ideea este foarte buna si de asemenea originala.Urasc sa vad ca cineva spune ca Death Note e plagiat dupa Jigoku Shoujo(am cunoscut multe persoane care spun asta) pentru ca nu e deloc adevarat,dar nu am sa stau acum sa fac off topic aici..X.x...
Ce e drept daca Mello,Near si poate si Matt nu apareau dupa moartea lui L in episodul 25,animeul nu mai era deloc bun...L e un personaj important chiar daca unii nu il suporta,fiindca fara el animeul nu ar mai fii fost cum este.Si la fel si la Light si la toate personajele.Chiar daca unele sunt mai putin placute datorita lor animeul este asa.
Logica aceea care nu lipseste nici macar dintr-un episod,care e prezenta inca din primul episod face animeul un pic cam greu de inteles in special pentru cei mai mici,dar in acelasi timp este si foarte captivant si din ce in ce mai interesant pentru cei ce il inteleg...chiar daca nu pare Death Note e un anime destul de greu de inteles.
Anyway mie imi place extrem de mult si il consider in continuare o creatie geniala.Nu pot decat sa il felicit pe Tsugumi Ohba pentru ideea geniala si pe Takeshi Obata pentru felul in care a realizat personajele.
Si eu zic ca ar fii minunat sa va uiati la Death Note pentru ca e un anime ce depaseste clar nota de 10.
Sus In jos
.Ink.KetHit.
Moderator
Moderator
.Ink.KetHit.


Numarul mesajelor : 62
Varsta : 33
Data de inscriere : 27/04/2008

Death Note Empty
MesajSubiect: Re: Death Note   Death Note EmptyDum Apr 27, 2008 5:58 pm

Desi nu m-am uitat la acest anime pot spune ca are un numar mare de logica...si pe Animax cred ca de aia e interzis minorilor sub 16 ani(parca) pentru ca un copil mai mic de 13 ani sa zicem, nu ar intzelege mare lucru...ideea chiar ca e geniala...adik eu pur si simplu nu ash putea gandii asha ceva...chiar nu cred ca vreau sa vb cu creatorul acestui anime pentru ca nu ashi intzelege nimik...ink ceva...personajele sunt extraordinar facute..imi plac enorm si personalitatea lor..modul de gandire adik mi se pare imposibil sa faca cineva asha ceva.,..oricum acest anime chiar merita in totalitate vazut..
Sus In jos
 
Death Note
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Anime&Manga :: Anime :: Death Note-
Mergi direct la: