Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Why Nightmare ?

In jos 
AutorMesaj
Phitropie
Admin
Admin
Phitropie


Numarul mesajelor : 95
Varsta : 33
Localisation : The Last Show
Data de inscriere : 13/06/2007

Why Nightmare ? Empty
MesajSubiect: Why Nightmare ?   Why Nightmare ? EmptyDum Apr 27, 2008 5:11 pm

So , intrebarea e : De ce ascultati Nightmare?Ce va place si ce v-a facut sa ascultati mai mult?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Am ascultat Nightmare prima oara anul trecut , cam prin mai cand m-am apucat sa ma uit la Death Note.Pot spune ca am fost obsedata cateva luni intregi ( si inca ma sunt ) de the WORLD si o cantam cam in fiecare zi . Aceiasi poveste a fost apoi si cu Alumina . De cand le-am ascultat prima oara am ramas pur si simplu obsedata de vocea lui Yomi , incat urmatoarele saptamani deja cautam poze . Am aflat intr-un sfarsit cum se numeste trupa si ce anume canta si am inceput sa caut melodii . Dupa the WORLD si Alumina , prima melodie pe care am ascultat-o a fost livEVIL , tot in aceiasi luna . Am ramas cu gura cascata cand am auzit-o pentru ca mi sa parut de-a dreptul geniala ( si admiratia mea a crescut si mai mult pe parcurs ce am ascultat-o mai mult ) .
Ceea ce m-a atras la ei a fost in mare parte originalitatea . Versurile sunt pur si simplu geniale si ma regasesc cam in toate , mai mult sau mai putin , depinde , dar in cele scrise de Yomi ma regasesc in totalitate .
Solo-urile superbe ale lui Sakito sunt un alt motiv pentru care imi place Nightmare atat de mult . Sunt geniale .
Apoi , desigur vocea lui Yomi . Este unica si reuseste mai mereu sa ma calmeze ( desigur nu vorbesc de melodii ca Vice , Grave , 5+1=? , Yaen sau Jishou pentru ca acolo in mod sigur nu ma pot calma ) .
Imi place extrem de mult stilul lor , pentru ca exact cum am spus si mai sus este original dar in acelasi timp foarte interesant .
Ascult Nightmare in primul rand pentru ca imi place si in al doilea rand pentru ca mereu ma ajuta sa ma calmez si sa trec peste lucrurile grele .
Alt ceva care as putea spune ca imi place foarte mult ar fi membrii . Fiecare sunt originali si interesanti in felul lor si fara unul dintre ei Nightmare nu ar mai fi Nightmare . As spune in concluzie ca imi place fiecare dintre ei in egala masura , dar nu si Yomi , deoarce aici nu mai e egalitate , pentru faptul ca pur si simplu nu pot sa nu il respect .
Chiar daca nu sunt fan de foarte mult timp ( adica , sa fim seriosi exista si fani de vreo 5 ani sau chiar 8 ) ii admir pentru tot ceea ce au reusit sa faca si astept sa vad si ce vor mai realiza pe viitor .
So ~ yay ~ for Nightmare and gammbaatteee ^_______________^
Sus In jos
 
Why Nightmare ?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Muzică :: J-rock :: Nightmare-
Mergi direct la: